GoStudy 2011

Îndrăzneşte-te! Aplică! Fă primii paşi către viitorul pe care ţi-l doreşti!

Şcoala de toamnă ”Go study” este un proiect al Ligii Studenţilor Români din Străinătate care își propune să răspundă unei nevoi acute a tinerilor români, elevi de liceu în ani terminal sau studenţi, cu vârste cuprinse între 18 şi 25 de ani – nevoia de a primi training de înaltă calitate şi de a îşi pregăti aplicaţiile pentru universităţi de top de peste hotare, universităţi la care îşi doresc să studieze.

Pe parcursul unei săptămâni, participanţii la program vor avea ocazia să cunoască etapele drumului către studiile în străinătate, vor fi consiliați în alegerea unei universități, îşi vor alcătui dosarul de aplicaţie pentru universităţile de destinaţie şi vor afla care sunt pașii pe care trebuie să îi parcurgă ulterior pentru finalizarea și trimiterea aplicației. Echipa Ligii Studenţilor Români din Străinătate, formată din studenţi şi absolvenţi de top de peste hotare, va lucra cu fiecare elev în parte, asigurându-se pe parcursul întregii săptămâni de progresele înregistrate. Elevii vor fi provocați să interacționeze, să îşi cunoască şi să îşi pună în valoare aptitudinile, dar și să se autoevalueze și vor beneficia de traininguri ținute de experți pe teme extrem de importante pentru parcursul profesional al fiecăruia: leadership, networking, branding personal, implicare activă, vorbire în public sau management al schimbării adaptive. Participanţii în program vor beneficia astfel de o săptămână de trainiguri și workshopuri unice care le vor pregăti și orienta primii pași către o educație de elită și către un viitor de succes.

Vrei să afli mai multe despre proiect?

Află detalii din brosura evenimentului!